Egzoz Değişimi

Egzoz Değişimi

Egzoz değişimi tamiri ve yenilenmesi konusunda uzman olan firmamız profesyonel ekibi ile sizlere en iyi hizmeti sunuyor. Araçlardaki egzozların genel olarak araçların yaşına bağlı pas oluşması problemi ile sık sık karşılaşılıyor. Bu konuda müşterilerimize en makul fiyatlar ile destek oluyoruz. Egzozlardaki paslanma sorunları kaynak yerlerindeki problemler kelepçedeki patlak ve hasarlar için firmamızı tercih edebilirsiniz. Aracınızın egzozunda bir sorun varsa bu sorunu hemen çözüme kavuşturmanız gereklidir. Çünkü aracın kalbi olan motor egzoz ile dışarıya ulaşır. Aracınızın egzozunda herhangi bir anormal durum fark ettiğinizde ya da farklı sesler duydunuz zaman aracınızı firmamızı getirerek tüm egzoz kontrollerini profesyonel ekibimize yaptırabilirsiniz.

Egzoz Değişimi Neden Gereklidir?

Ara çek sözlerinde meydana gelen her arızanın bazen tamiri mümkün değildir. Böyle durumlarda egzoz değişimi gereklidir. Örnek vermek gerekirse delik bir egzozun tamiri mümkün olmaz. Ayrıca çürüyen egzoz boruları da değiştirilmelidir. Bu gibi durumlarda firmamız ile iletişime geçerek orijinal egzoz değişimi yaptırabilirsiniz.

Egzoz Değişimi Nasıl Yapılır?

Egzoz borusu egzoz sisteminin en önemli parçasıdır. Motorun tahliye etmesi gereken hava öncelik olarak egzoz manifoldundan geçer. Araçların egzoz boruları paslanmaz çelikten üretilmiştir. Egzoz borusunun içerisinde hengameyi azaltmak için İzocam benzeri bir malzeme vardır ve bu malzemenin ortasında hava akışının sağlanmış olduğu bir başka boru daha vardır. Egzoz borusunda herhangi bir hasar olması durumunda egzoz sisteminde problemler meydana gelebilir. Egzoz sisteminde herhangi bir hasar ve aşınma olduğu zaman öncelikle bunun tespit edilmesi gereklidir. Egzoz sisteminin hangi bölümünde hasar varsa hasarın durumuna göre motor durdurulur ve üzerinden yarım saat ya da 1 saat geçtikten sonra araç lifte kaldırılır. Eğer takılıysa bulunmuş olduğu yerden, sökmek mümkün değilse zararlı olan bölüm bağlı olduğu yerden kesilir ve çıkarılır. Firmamız olarak profesyonel ekibimiz ve ekipmanlarımız ile egzoz değişimi hizmeti vermekteyiz. Egzoz değişimi tamiri ve bakımı ile ilgili detaylı bilgi almak ve hizmet talebinde bulunmak için firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.

Egzoz Bakımı Neden Gereklidir?

Araçlar için egzoz bakımının hayati bir önemi vardır. Motorda yanan akaryakıt gaz çıkışının sağlıklı bir şekilde dışarı aktarılmasını sağlayan parça olan egzoz zaman içerisinde kurumda olması nedeni ile temizlenmeye ihtiyaç duyar. Bazen de aracın bir yere çarpması sonucunda benzer problemler ortaya çıkabilir. Egzozdaki bu sorunlar aşılmazsa egzoz fazla ses yapar, aracın performansı azalır ve çevreyi de olumsuz yönde etkiler. Ayrıca araç için egzoz parçalarından zarar verir ve araç sahibine de fazla masraf çıkmasına sebep olur. Firmamız olarak konusunda uzman ekibimiz ve son teknoloji ürünü ekipmanlarımız ile egzoz bakımı hizmeti veriyoruz. Aracınızı firmamıza getirerek bizden en kaliteli ve güvenilir hizmeti uygun fiyatlar ile almanız mümkün.

    Egzoz Nasıl Temizlenir?

Genel olarak son bakımının üzerinden 5 yıl geçmiş olan araçlarda ya da kaza sırasında egzoz sisteminde bazı sorunlar meydana gelebilir. Örnek vermek gerekirse egzozun içerisindeki kurum atıkları ya da yapışkanlar meydana gelmişse firmamızda emme manifoldu, enjektör temizliği ya da makine temizleme kimyasalları ile kısa sürede sorun giderilir. Eğer egzoz borusunda delinme ya da çürüme gibi onarılması mümkün olmayan ya da kaynak yapılması ve parça değiştirme gibi durumlar gerekli ise uzman ekibimiz tarafından sorun kısa sürede çözüme kavuşturulur. Firmamız alanında uzman tecrübeli ekibi ile egzoz değişimi tamiri ve bakımı hizmeti vermektedir. Firmamıza internet adresimizden ya da telefon ile kolay bir şekilde ulaşmanız mümkün.