Katalitik Konvertör Değişimi

Katalitik Konvertör Değişimi

Katalitik konvertörün diğer adı katalizör olarak bilinir. Katalitik konvertör benzinli araçların çalışabilmesini sağlar. Motorlarının yüksek performanslı için gerekli olan parçadır. Bu parça araçların yakıt tüketiminde tasarruf etmeye yardımcıdır. Ayrıca araç motorundan çıkan zararlı gazlar da bu parça tarafından süzülür ve çevre temizliğine katkı sağlanır. Trafik yasalarına göre otomobillerin katalizörsüz bir şekilde kullanılması yasaktır. Katalitik konvertörün içerisinde fitreler ve zararlı gazları etkisiz hale getiren bir sistem yer alır. Özelliğini yitirmiş kirlenmiş ve fonksiyonunu kaybetmiş olan katalitik konvertörler motor çekiş gücünde azalma ya sebebiyet verir ve filtre görevini düzgün bir şekilde yerine getirmediği için katalitik konvertör değişimi yapılması gereklidir. Bu işlem muhakkak profesyonel bir firma tarafından yapılmalı ve asla amatör elleri bırakılmamalıdır. Katalizör değişimi için firmamız profesyonel ekibinden hizmet alabilirsiniz.

Katalitik Konvertör Değişimi Ve Tamiri

Katalitik konvertör değişimi büyük bir beceri ve tecrübe gerektirir. Piyasada birçok şahıs veya firma katalitik konvertör tamiri ya da değişimi konusunda hizmet verdiğini söyler. Ancak unutulmaması gereken bir durum vardır ki otomobil kullanıcıları katalitik konvertörün önemi hakkında yanlış bilgilendiriliyor. Özellikle bazı ustalar katalitik konvertörü önemsiz bir ayrıntıyılmış gibi gösterir ve sürücüleri yanıltır. Çünkü katalitik konvertörler hem araçlar içini hem de çevre temizliği için son derece önemli parçalardır. Bu parçalar tamir ettirilmediğinde ya da söküldüğünde aracın motoruna ve çevreye büyük zarar verecektir. Katalitik konvertör sorunlarının otomobillerde meydana getirmiş olduğu problemler katalitik konvertör tamiri bakımı ve katalitik konvertör değişimi yapan firmamız otomobil sahiplerine katalizör olmadığı veya tamir edilmediğinde otomobillerde oluşabilecek problemler karşısında uyarır. Çünkü böyle durumlarda gerekli olan önlemler alınmadığı zaman araçların motorlarında maddi açıdan oldukça büyük hasarlara neden olur.

Katalitik Konvertör Önemi

Katalitik konvertör değişimi özelinde araçlarda katalitik konvertör olmadığı zaman öncelik olarak yakıt sarfiyatı normalden çok daha fazla olur. Bu durum için gerekli önlem alınmadığı takdirde ileriye dönük orijinal bir katalitik konvertör fiyatından çok daha fazlası araç sahibinin cebinden çıkacaktır. Ayrıca otomobil çekiş gücünden düşecek ve motor çok daha fazla zorlanır. Otomobilden ve otomobilin egzozundan kötü kokular gelmesi ve araçta gaz yememe boğulma gibi problemler meydana gelir. Tüm bu problemler için gerekli olan önlem alınmadığında motorun genel performansı ciddi anlamda etkilenir ve sonrasında motorda büyük problemler meydana gelir. Bu nedenle düzenli olarak katalitik konvertör bakımı yapılmalı gerektiğinde tamir edilmeli ya da değiştirilmelidir. Katalitik konvertör bakımı tamiri ve değişimi hizmeti için firmamız ile iletişim kurarak bizden profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Katalitik Konvertör Değişimi Nasıl Yapılır?

Katalitik konvertör değişimi açısından firmamız olarak her model araca uygun olan katalizörleri sizlere sunuyoruz. Firmamıza ait olan internet sitemizde yer alan ürünleri inceleyerek bizimle iletişim kurabilirsiniz. Tüm otomobillerde zorunlu olarak kullanılan katalizörlerde meydana gelen her türlü problem için konusunda uzman olan firmamız ile iletişime geçmeniz mümkün. Katalizörler hem dizel araçlarda hem de benzinli araçlarda kullanılan parçalardır. Araç motorları uzun süre yüksek ve bir de çalıştığı zaman ya da araçlarda herhangi bir yanlış dolumda egzoz sıcaklığı aşırı derecede yükselir. Aşırı sıcaklık sonucu katalizörün seramik peteklerinde bulunan elementler erir. Bunlar platin, radyum, iridyum ve palladiumdur. Bu olaylardan sonra kırılma ve erime oluştuğu zaman katalizörün değişmesi gereklidir. Firmamız oarak ihtiyacınız olan tüm hizmetleri Avrupa standartlarında gerçekleştiriyoruz. Katalitik konvertörlerin değişimi tamiri ve bakımı için firmamıza bir telefon ile ulaşarak detaylı bilgi alabilir ve uygun fiyatlar ile hizmet talebinde bulunabilirsiniz.