Performance Yazılım

Performance Yazılım

Performance yazılım araçların içerisindeki yazılımı düzeltmek ve değiştirmek amacı ile kullanılan ve motorun performansını belirli düzeylerde arttırmaya yarayan bir programdır. Böylece günümüzdeki otomobillerde hem motor performansı yükselir hem de yakıt tüketimi azalır. Performance yazılım işlemi muhakkak profesyonel bir firma tarafından yapılmalıdır.

Performance Yazılım Nasıl Yapılır?

Günümüz dünyasında otomobillerin sahip olduğu özellikleri daha fazla geliştirmek ve otomobil sahiplerinin talepleri doğrultusunda araçları kişiselleştirmek büyük önem kazanmıştır. Araç performance yazılım olarak bilinir Ancak piyasada chip tuning ismi ile hizmet verir. Modifiye işler arasında en çok talep gören işlemdir. Araç performans yazılım işlemi araçların motorlarında ateşlemeyi yapan ekonun mevcut bilgilerini almış olduğu işletim sistemlerinin ve çiplerin değiştirilmesidir.

Chip tuning işlemi öncelikle otomobillerin motorlarının mevcut performansının daha fazla artırılması için kullanılmış ve bu şekilde yaygınlaşmaya başlamıştır. Çiplerin içerisinde yakıt püskürtme zamanlaması ve ortam sıcaklığı gibi birden fazla bilgi yer alır. Araçlarda uygulanan performance yazılım uygulamalarından en çok tercih edileni mevcut olan çip içerisindeki bilgilerin ve yazılımın bilgisayar ile tekrar güncellenmesi işlemidir. Eğer siz de aracınıza uygun bir yazılım yaptırmak istiyorsanız muhakkak chip tuning uygulamasını da yaptırmalısınız. Firmamız ile iletişim kurarak performans yazılım ile ilgili profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Araç performans yazılım uygulaması iki şekilde yapılır. Uygulanan ilk chip tuning uygulaması otomobilin sahip olmuş olduğu orijinal ve yeni yerinden sökülmesi ile başlar ve onun yerine yeni bir çip takılır. İkinci uygulamada ise araçta yer alan orijinal çip programlanan bir yapıya sahipse otomobilin çipine modifiyeli bir program atılır. Araç üzerinde yapılan bu programlama işlemi ile aracın sahip olmuş olduğu güçte bir artış gözlenir ve araç günlük olarak kullanıldığı zamanda bu güç değişimi fark edilir düzeye ulaşır.

Otomobillerde yapılan performans yazılım değişikliği ile aracınız daha hızlı ve canlı bir yapıya sahip olur. Bilinmelidir ki otomobillerin motorlarında yapılan chip tuning işlemi hem benzinli araçlarda hem de dizel araçlarda rahat bir şekilde uygulanabilen bir işlemdir. Araçların motor kontrol ünitesinde yapılan chip tuning işlemi ile otomobilin daha önceden sahip olmuş olduğu mevcut yazılımlar üzerinde değişiklik yapılır.

Performance Yazılım Neden Tercih Ediliyor?

Günümüz dünyasında araç performans yazılım işleminin en çok tercih edilme nedenlerinden biri bu uygulamadan sonra araçların daha az yakıt tüketmesi ve aynı zamanda güç sınırlamasında da bir artış olmasıdır. Araçlarda yapılan performans yazılım değişikliği sonrasında görülen performans artışı ve yakıt tasarrufu ile birlikte araçlarda mevcut olan hız sınırı da kaldırılır. Yapılan araç performans yazılım uygulaması sırasıyla araç üzerindeki orijinal yazılımın okunması ve sonrasında yedeği alınarak bilgisayara kaydedilmesi işlemidir.

Araç performans yazılım işleminin ikinci aşaması olarak araştır okunan orjinal yazılım dosyasının değişikliği yapılır. Üç aşamada da değişiklik yapılan yazılım dosyalarının yeniden araca yüklenme işlemi yapılır. Burada bilinmesi gereken en önemli konu araç performans yazılım işlemi yaparken gerekli olan ekipmanlardır. Araçlarda mevcut olan orijinal yazılımın okunması amacı ile bir cihaz dosya ve bilgisayar uzmanı gereklidir. Ayrıca araç performans yazılım uzmanları otomobillere özel yazılımlarda üretirler. Uzmanların üretmiş olduğu bu yazılımların performans üzerinde veya yakıt tasarrufu üzerine olması otomobil sahiplerinin isteği doğrultusunda yapılır. Otomobilinize yapılacak olan araç performans yazılım işleme ile aracınızın mevcut olan motor ömrü de uzar. Siz de araç performance yazılım uygulaması yaptırmak istiyorsanız profesyonel hizmet veren firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.