Partikül Temizleme Makinamız

                     Partikül Temizleme Makinamız

Araçların yanlış yakıt, enjektör arızası, turbo arızası ve benzeri arızalardan dolayı partikül filtresi malesef kullanılamaz hale gelir. Bu filtreleri kimyasal yardım ile geliştirdigimiz makina yardımı ile filtremizi ilk günkü hale getiriyoruz. Bu işlemlerden sonra araçlarımızı fazla yakıt yakmaktan kurtarıyoruz.

Partikül Filtre Temizleme Makinası, Euro 4, 5 ve 6, binek , hafif ticari ve ağır vasıta tüm marka ve model araçların DPF’lerinde emisyon değerlerini koruyarak, %100’e yakın oranda, problemsiz ve kolay partikül filtresi temizliği sağlamaktadır.

Dizel partikül filtresi (DPF), araçların emisyonlarını azaltan, doğa ve insanlar için zararlı partiküllerin egzoz gazı şeklinde salınımı engelleyen ve bu partikülleri depolayan filtredir. 2008 sonrasında üretilen her dizel motorlu vasıtada bulunan DDPF sayesinde araçların çevreye bıraktığı zararlı gazlar %80 oranında azalmaktadır.

Herhangi bir aracın partikül filtresinin dolması, tıkanması gerek çevresel gerekse otomobil ömrü için son derece önem arz etmektedir. Dizel Partikül Filtresi dolu olan bir otomobilin %20’lik fazladan yakıt tüketimi, performansta düşüş, çekiçten düşme gibi başlıca problemler yaşanması son derece olasıdır. Dolu olan bir dizel partikül filtresi aktif ya da pasif rejenerasyon olarak bilinen yöntemlerle temizlenebilir ancak %100 sonuç üreten bir çözüm değildir. Taşıtların DPF’si tıkandığında ya da ömrü dolduğunda Dizel Partikül Filtre sisteminin devre dışı bırakılması yasal olarak suçtur. Bu yüzden kullanıcılar taşıtlarında DPF’lerini ya değiştirme yoluna başvurmaktadır ya da DPF temizleme noktalarında gerekli işlemlerin yapılmasını tercih etmektedir. Yeni bir DPF satın alınıp araca montajlanması ise yüksek masraflar doğurduğu için kullanıcılar DPF temizleme işlemine daha fazla ilgi göstermektedir.